Kommentarer skrevet med eneste formål å få den den er rettet mot til å føle seg dårlig. Netthat, jantelov, den gode gamle regla. Dere forstår. Jeg vet jeg i en alder av 20 år og etter 7 år som aktiv hesteblogger være i stand til å gi faen og lukke øynene, men jeg klarer det jo ikke. Jeg klarer ikke sitte på fingrene. Jeg klarer ikke la vær å ta meg nær av det.
Altså, det SVIR jo. For innerst inne er jeg enig i at hun har et poeng – mens resten av meg er sta og stritter imot.
Takk Sigrid, Marie eller hva det neste blir, mission accomplished, du ødela kvelden min, her har du oppmerksomheten du ønsker, og PS: du er en dott. Kommentaren din skal jeg dog henge på veggen, og deretter dra i stallen med hevet hode for å kjempe videre, helt til den dagen Batman går alle øvelser til GP i halsring. For bedre motivasjon enn folk som ikke har tro på oss, det finner jeg ikke.
Nå har det seg slik at de fleste får til det de ønsker. Hva ønsker jeg? Ikke det samme som deg. Hadde jeg trent “normal dressur” hver dag og brukt tid og penger på det, reist på kurs og skaffet gode trenere, dratt på stevner gang på gang, hadde jeg og Batman sikkert fått fine prosenter etterhvert vi og. Men det er ikke det jeg ønsker. Jeg ønsker ikke stevner. Og det betyr jo da altså at jeg ikke kan mer enn hva lista mi på Horsepro sier?
Rytterne i Den Spanske Rideskolen, de kan heller ikke ri, jeg ser dem ikke på rankinglista til FEI selv om de rir øvelser way beyond Grand Prix. Gå tilbake til basicen med dere, alle mann. Bent Branderup kan heller ikke ri. Han rir bare blant de høyeste og mest krevende øvelsene over marken man har. Back to basics med ham! Huff! Hvordan kan man kalle seg trener når man ikke starter!
La meg fortelle deg en ting. Det finnes mer i hesteverdenen enn svarte jakker, saler med store klosser og forlengede steg over diagonalen.
De fleste av mine forbilder rir ikke stevner i det hele tatt, de trener målrettet og setter skyhøye krav til seg selv og får resultater deretter, de koser seg med det de driver med sammen med hesten sin, og det klarer de uten hvite bukser og prosenter. De gjør det de interesserer seg for. Og å bruke tid på å ri programmer, ri på en annen måte enn du vanligvis gjør, bare for en prosent over 50, er gjerne nedprioritert om man har andre mål.
Når det siste jeg prioriterer her i livet er stevner, rett og slett fordi jeg ikke har lyst, så konkluderes det automatisk med at jeg ikke kan ri. Nok en gang. Listene i Horsepro har jo alt å si om hvordan en ekvipasje fungerer. Nei, jeg kan ikke ri, fordi jeg ikke konkurrerer, jeg har ikke peiling. Go to hell. Og ta med deg janteloven dit og la den brenne.
Dessuten skryter jeg så mye jeg bare orker når Batman og jeg får på plass ting som galoppbytter, halve steg og travers-versade overganger på volte, ta en titt inn i deg selv om du har problemer med det. Det er åpenbart ikke mine bytter og sidebevegelser som er roten til ditt behov for å spre nedlatende meldinger skjult bak falske navn.
Hadde det fantes prosenter for forståelse av hesten, å legge treningen etter individet, å legge egne drømmer til side til begges beste eller godt hestehold hadde vi vært godt over “godkjent”.