Batmanoppdateringer.

Dato: 31.07.2010
Kategori: Blogg

Oi, langt ord, gitt. Uansett! Dagenes brukes på kåringsforbredelser og det går med mye tid til hovpleie, stelling av man og hale og strigling. Ellers går det mye i leieturer i skogen og tømmetrening. Batman er fin om dagen og ser ut til å like den ekstra oppmerksomheten og all bakketreningen, han kommer bort med en gang han får øye på meg på og vet at det bare blir dulling og lett arbeid, og er generelt veldig søt!

På longeringsfronten går ting rett opp og frem for oss. Jeg begynner å få teken på det og Batman går som en drøm. Har også funnet ut av hvordan jeg skal utnytte longeringsgjordens funksjoner optimalt med tanke på fester, og har funnet ut at jeg får ekstremt mye bedre kontroll på skuldrene hans ved å ha den utvendige tømmen bak rumpa hans og ikke over ryggen, og ved å feste innvendig tømme i selve gjorden og føre den gjennom bittringen blir kontakten mye mer stabil. Batman fungerer enkelt og greit optimalt slik, jeg får stilt ham lett inn i volten ved hjelp av innvendig samtidig som støtten på utvendig er tusen ganger enklere å kontrollere. Dette resulterer i en godt arbeidende Batman og jeg er superstolt!

Har leid et par turer i skogen også, og det har han tatt fint. Batman er kjent for å stresse i skogen og om det er en traumatisk opplevelse tidligere i livet eller klaustrofobien som setter inn, vet jeg ikke, men så lenge jeg går foran og vi holder oss i bevegelse, går ting problemfritt. Vi klatrer og koser oss, vi!

Ellers er det mange brunstige hopper på Aschehoug for tiden, og Batman er egentlig helt i hundre på den fronten .. Han nekter å godta at veterinæren tok manndommen hans for flere år siden og er enkelt og greit lettere dame-gal. Han er ikke så ille at jeg ikke kan kontrollere ham i bare grima, men det er bare såvidt .. Damer i sikte resulterer i sykt høyreist Batman med giganakke og en god del prusting og vrinsking, damer i umiddelbar nærhet resulterer i tripping, showing og noen ganger er han så ekstrem at han flehmer og slipper ut den lille mandommen på femti centimeter han faktisk har igjen .. Heldigvis for meg er han ikke der at han prøver å bedekke noen ute i flokken, men herregud som han gjør seg til! :P

Begynner å bli en stund siden Eva var her og trimmet føttene hans nå, men han er veldig flink til å holde dem vedlike selv. Så nå går han rundt med skikkelige villhesthøver, brede og blide stråler og råsterke hovvegger nedslipt i en perfekt, naturlig fasong. Det er nesten litt merkelig, driver selvtrim, han ..

Ble ikke tatt så mye bilder i dag, men legger ved de få som faktisk ble tatt. I morgen kommer det tømmelongeringsfilm, så da har dere noe å se frem til, ihvertfall! Ellers har jeg også noen andre blogginnlegg på lager, så følg med!

Vi blogges!


Stemningsbilder på stallgangen ..


Fletter.


Fine øyet til Batman med fine friesergrima i bakgrunn.


Striglings!


Villhesthov. :P


Et stykk fornøyd bakkeekvipasje som nyter godt av hvert sitt rideforbud!


Glade og fornøyde vi altså ..


Batmanhode i profil.


Grimeøreflettestemning!

18 KOMMENTARER

  1. Flotte bilder! Det øye-bildet var bare utrolig, utrolig fint! ^^

  2. Christina

    Du ser frisk ut allerede Matilde! Jobbe fra bakken av er faktisk ganske morro, og gjør veldig mye av det selv. Mest for variasjon da :)

    Hadde vært morsomt å se bilder fra longeringen, eller når du generelt trente han til kåringen! Hadde vært morsomt å se fremskritt!

  3. Så fin Batman er :D Dere jobber bra sammen. Bare ett spørsmål, er det lov med sånne fletter på kåring? :)

    SVAR: Nei, hesten skal vises med løs man, hale og lugg på kåring.

  4. Heidi H D

    *liker* øye bildet :D Det var godt med en oppdatering nå ja.. Lenge siden sist.. :D

  5. Agnete

    Fiiine Batman. :) Ser ut som at ting går bedre med deg også, Matilde :) Lurte bare på om panneluggen og manen også skal få krøller før kåringen? :)

    SVAR: Han skal ha lette bølger i både man og hale når han skal i ringen. :)

  6. Kjempe fine bilder :D Dere kommer sikkert til å få en god plass.

  7. ååh dere er nydelige sammen! Fysøren så pen du var med flette! :D:D:D

  8. Nydelige bilder Matilde!
    Du, hvor i sverige var det Batman sto på sommerbeite?
    Synes jeg så en lignende på et beite jeg kjørte forbi, men er jo ikke sikker da :)

    SVAR: Vi var i Äspenäs ved Bengtsförs. Du kjørte neppe forbi der da du må kjøre en kilometer gjennom skogen på grusvei for å komme inn til selve Äspenäs som består av syv hus og en blindvei :P

  9. Ann Kristin

    Utrolig fine dere er, begge to! ^^ Du er flink med Batman!

  10. Batman er så fin :) Men hvordan går det med deg nå? Etter fallet altså :)

  11. Frida Sofie

    Så fin du var med fletter! Og Batman kler den hjerte grima, + at han har flotte høver! Ser ut som om det meste glir bra med dere for tiden :)

  12. Så fin han ser ut for tiden (det gjør han vel egentlig hele tiden…), og shiit, han har pene øyne! Haha, noen burde fortelle han at han ikke er hingst lenger.. :p Men så lenge du har kontroll over han, så gjør det vel ikke så masse at han gjør seg til litt :-DD

  13. Bello har heller ikke hatt barfottrim på lenge nå, men jeg tror hun har meldt seg inn i klubben til Batman «selvtrim, villhesthøver», haha. :P Hun har kjempesterke og harde, fine høver. Hovveggen er pittelitt lang nå, dessverre.. Men det er ikke mye heldigvis. Men over til noe annet! Fletter på Batman er kjempefint :D Tar du de ut etterhvert, så det blir «krøllbølger» eller? Kan tenke meg det ser stilig ut! :) Btw, håper det går bra med deg etter skaden.

  14. M-i

    Fine bilder :)

  15. Fine bilder :) Bra at dere koser dere.

  16. Så koselige bilder! : ))

  17. Herregud, bilde nummer tre var nydelig! Satt og så på det en evighet…
    Moromst at det går så bra, det fortjener dere!:)

  18. Gud så nydelige øyne Batman har :D
    Dere er en nydelig ekvipasje :3