.. som på mystisk vis klarte å forvirre seg ut i det iskalde vinterværet på Aschehoug. Klementinsesongen er dessverre over for i år, men nå kan vi glede oss over at de fantastisk gode kinesiske eplene er kommet! Ja, dere vet, de sprø, søte rosa, velsmakende eplene fra Kina. Etter å ha maulet epler de siste dagene, synes jeg nemlig det var på tide å la Batman få smake også. Så jeg tok med et eple i stallen, og gjett om det falt i smak!
I starten var Batman utrolig skeptisk til eplet grunnet den merkelige fargen (han liker de grønne best), og nektet å plukke det opp fra bakken. Han liker best å få ting servet på sølvfat og eventuelt en skitten fleecehanske. Straks han forsto hva dette var faktisk var fornoe, var han ikke sen om å smake på den rosa herligheten. Et par reale glefs etter, var eplet forsvunnet, og hesten var strålende fornøyd.
Og denne nokså dagligdagse hendelsen resulterte utrolig nok i en ganske fancy bildeserie, så ikke vær redd for å slenge igjen en aldri så liten kommentar.
Blogges!
En noe nysgjerrig friesergutt kommer tuslende og lurer på hva dette er ..
Og det viser seg snart at dette er mat! (Er det bare jeg som tenker på Esel i Shrek når jeg ser dette bildet?)
Gomlegomlegomle.