Huhei, her kommer vi liksom. En stund siden jeg har blogget, så her kommer en liten oppdatering på hva som har skjedd de siste dagene, sånn bortsett fra at jeg har fått helt dilla på salat. For det har vel de fleste fått med seg. Haha. Men ja, her om dagen var jeg hos Batman, og da ble det filming! Etter en god stund med strigling og pussing av gampen, bar det ut på tur. Men denne gangen var det ingen andre hester å støtte seg til!
Med Line til fots og meg i salen bar det ut på tur i skogen. Første gang jeg rir Batman på tur uten å ha med en eller annen stødig følgesvenn på fire bein. Hvordan ville det gå? Å dra med den fem år gamle frieseren ut på tur på det nye, store, skumle stedet helt uten noen annen stødig hest å henge seg på?
Jeg inrømmer at jeg var litt spent, men ettersom Line var med som kameramann, var hun til stede om noe skulle skje. For helt alene drar jeg ikke ut på tur! Uansett, min lille svarte giganthest oppførte seg overraskende bra! Litt stress i begynnelsen, for det var jo litt skummelt å gå inn i den store skumle skogen uten en stødig hesterompe foran. Men etterhvert roet han seg helt, og vi kunne både trave og galloppere uten problem! Det ble en del filming, før vi satte kursen hjemover. Da gallopperte vi opp en bakke på løse tøyler i full fart, og han bremset straks han fikk beskjed. Liksom hallo, full fart opp en bakke på vei hjemover, fem år gammel uselvstendig hest på nytt sted ?! Jeg har verdens beste hest. Det er helt fantastisk å føle at man kan stole så mye på ham!
Den siste biten ble skritt på lange tøyler, og han var helt avslappet. Herlig! Så red vi litt i hallen, trente galloppfatninger og litt slikt, før vi ga oss for denne gang. Er superstolt av ham nok en gang!
Kos dere med filmen, så blogges vi!
Husk å se i høy kvalitet! :)
35 comments
Okei.. *Trekke pusten*…. DERE ER HELT FANTASTISKE! Seriøst, dere er ment for hverandre, man ser det med en gang. Full kommunikasjon, skulle tro dere har levd 30 år sammen liksom… Er det mulig. Wow, jeg blir så glad. Nei, nå har jeg ikke flere positive ord til å dekke det jeg mener. Bare.. WOW, igjen. WOOOOOOW!
Wow. Herlig film! Ta til deg det jeg sa på msn, du rir KNALLBRA!
Nydelig film. Det var utrolig flott laget, Bat er nydelig. Dere passer perfekt sammen.
<3
Kjempe bra film, du er kjempe flink til å ri :-) Batman er heldig som har deg ;-)
Kjempenydelig film. Utrolig søtt.. Batman og du er sjelevenner <3
Kjempe fine :D Herlig film <3 Bedre match blir det ikke n_n
Kjempe fin film dere er søte sammen!
Kjempediiigg film! Du er utrolig flink å ri og redigere, og jaa, mye mer også :P
Dere passer så kjempegodt sammen !!
Åå-å du er så heldig som har en «wendy-hest». Så vakker som han er, skulle han også bli fotografert av Bob Langrish. Ü. Du er en fantastisk hesteeier!
Så fin video(: Men når en hest er 5 år, skal han fint kunne gå på tur aleine ;) Hesten min hår vært på tur helt alene siden han var ett år gammel. Alle unghestene jeg vet om, er ute på tur alene. =)
SVAR: Ja, men han her er kun blitt ridd på tur alene noen få ganger hos forrige eier og er derfor veldig uselvstendig. Dessuten er han ung og noe skvetten, og det at han i tillegg er i helt nye omgivelser gjør at det at han faktisk gikk ut på tur med meg uten bøll til noe veldig stort for meg. Jeg er glad han stoler såppass på meg, selvom han var ganske urolig i begynnelsen. Greit, hester du kjenner er trent opp til dette, men det er ikke Batman. Han har alltid gått på tur med minst en annen hest han kjenner, såvidt jeg vet. Men saken jobbes med, en vakker dag er vi ute på tur i skogen helt alene!
Så nydelig film!
Men, har du helt sluttet og ri Belinda? 0o
SVAR: Jeg har nok sluttet som fast fôrrytter, ja. Men det er jo ikke så rart jeg ikke gidder betale så sykt mye for å ri Belinda to ganger i uka, når jeg har min egen hest syv dager i uka. Men jeg kommer aldri til å slutte å være hos henne! Skal jo selvsagt besøke henne masse, og sikkert ri henne iblandt også. Kommer aldri til å slutte helt med Belinda :)
NYYYYDELIG film, NYYYDELIG Hest!!! <3 han er så vakker + at han har utrolige fine bevegelser!!! :3 <333
Så fine dere er sammen! : D Han var sykt fin når han gikk på tøylen! o.O
Kjedet meg IHJEEEEEEEEEEL av den TEITE filmen! Da kann jo ikke å RIII Matilde Brandt! Jeg Har 12 hester! og jeg er MYYYYYYE flinkere enn deg til å ri! *PYTONNETTSIDE ALTSÅ!*
SVAR: Din IP er nå blokkert, og du vil ikke kunne kommentere flere blogginnlegg fra nå av. Dette er grunnet flere useriøse og unødvendige, nedstøtende kommentarer. Skaff deg et liv, herregud.
HOLD KJEFT. ANONYM. Du ekke noe bedre. :) Flott film! :D Meg blir misunnelig xD <3
nå ble jeg stolt gitt. filmen ble bra til slutt ja.. <3 :)
Heerlige!!:D<3
Hærlig video! <3 Å galoppere på det jordet så bare himmelsk ut. <3
herregud så pene begge to! aaw, så søt han er, må være herlig å ri, men holder meg til Rosarka jeg <3
Batman er helt fantastisk – skikkelig majestetisk!
Marica:
Husk at hester er enkelt individer. Selv om noen fem åringer fungerer fint på tur alene, er det ikke dermed sagt at alle gjør det :)
Alle hester er forskjellige.
åh, for en herlig film! Nå innså jeg virkelig hvor mye jeg savner og ri og galoppere. Gaad, du er heldig :D
Jeg vil bare si at du rir utrolig bra ! :-o Hun anonyme er ^*"`?#?", med andre mildere ord… Rar ^^ Haha, neida. Men tror du har vært ganske så heldig med han, ettersom han stoler så mye på deg at han oppfører seg såå fint ! :) Dere er sykt søte sammen ! :-D Gleder meg til flere bilder og video'r ! :L Haha. :-D
Du passer skikkelig godt til Batman, virkelig.
Rir du ikke Belinda mer ? :- )
Herregud, så utrolig nydelig film!!! Digger musikken, den passet bare så utrolig bra :D Og så likte jeg aller best på slutten når du galopperte langs det jordet :) Og i ridehuset, da gikk han så sykt fint!!!! :D
Fin blogg og film :)
Herregud så nydelige dere er sammen! :O <3
Utrolig flott hest! Du rir pent!
UTROLIG tøff video :D Dere er virkelig det man kaller dream team (:
du rir ikke så utrolig bra, men ser ut som hesten er en håndfull ;P han skyter ut skulderen et par steder, så det er muligens noe du bør jobbe med ;) flott innlegg :)
SVAR: Jotakk. Han er bare fem år gammel og ikke særlig godt trent enda, men saken jobbes med. Jeg kjøpte en så ung hest for å kunne forme den selv og jeg vet jeg har mye å jobbe med. Men før jeg setter dressuren igang for fullt prøver jeg bare å bli kjent med bevegelsene hans. Har knapt hatt ham i to uker. Forstår hva du mener med at han skyter ut skuldra, men kommer av at han er så ung og utrent. Dessuten er jeg også helt ute av trening, men vi begynner å ri for trener til høsten, så det kommer seg. Takk for kommentar! :)
"MICKA" – Unghester har faktisk en tendens til å skyta skulderen ut, fordi de ikke er så sterke, ofte i venstre skulder ;)
WOW Matilde, nydelig film! Batman er rene drømmehesten *sikle*
Synes du rir ganske bra jeg, litt langt opp med hæla avogtil, men ellers fant jeg ikke så mye å prikke på .. : ) Desuten virker det som om du å Batman passer utrolig godt sammen .. Lykke til begge to, er sikker på at dere kommer til og få det kjempefint sammen .
Marit:
Det er noe jeg er fullstendig klar over, men i bloggen syntes det det var formulert slik at alle unghester hadde den tendensen. (:
Herregud, Matilde! Den der filmen var kjempebra :O Musikken passet kjempebra til ;)
Batmæææn :'D Syns den dumme anonyme personen kunne latt være -.-" du rir jo kjempebra! :) selv om jeg ikke har peiling på hest x'D
Kjempe koselig film!
Batman er helt nydelig!
Har ikke møtt deg i virkeligheten, men har lest bloggen din, og det ser ut som du og Batman er skapt fo hverandre!