Har du planer om å komme med kritikk, les teksten nøye før du kommenterer!
Jeg har alltid påpekt den elendige sitsen min på ridebilder, men dette tar kaka. Idag fikk jeg meg nemlig en ufrivillig ridetur på hodet til Batman! Ja, belive it or not, jeg satt halvveis baklengs på toppen av den råsterke friesernakken til Batman med ørene hans mellom beina og lo, svevende to meter over bakken. Hurra for meg og mine ekstreme påfunn! Haha, neida. Men hvordan kunne dette ha seg til?
I hallen for et par uker siden, var jeg helt alene i stallen og jeg og Batman var begge lei av å subbe rundt i ridehallen. Utenfor regnet det og vi kjedet oss. Så jeg tok av salen og klatret opp, så begynte vi å tulle. Eller, jeg. Batman sto og sov med alle fire beina planta godt i bakken, mens jeg satte meg feil vei, la meg ned over rumpa hans, strakk meg etter ørene, prøvde å ta på hovene og så videre. Så hoppet jeg av og fortsatte fra bakken, hang rundt halsen hans, og hoppet opp bakfra. Etter å ha hengt over halsen hans litt, og vendt han til det, tenkte jeg å prøve en alternativ oppstigningsmetode som ejg har brukt en del på Alfons. Å sette seg over nakken, og vente på at hesten løfter deg opp, rose og skli ned på ryggen og snu seg. Jeg gjorde det et par ganger, og snart lærte han. Batman har absolutt ingen problemer med å bære vekten min, så dette er helt ufarlig for muskulaturen hans, hvis noen skulle komme med dyremishandler-påstander.
Snart skjønte han poenget, og det var kjempegøy! Masse ros og godbiter, klapp og oppmuntrende ord. Han lærte seg trikset, og jeg fant en enkel måte å komme opp på det svære dyret barbak!
Og idag tenkte jeg å gjøre det samme. De første gangene løftet han ikke hodet så høyt, ettersom det var gress, og ting gikk kjempebra! Han stod helt stille og var superflink. Men den siste gangen, løftet han halsen skikkelig, og mens jeg hang oppå der fant søren meg gampen ut at gresset var grønnere ti meter der borte. Eh, okei. Jeg hang der da, to meter over bakken med ørene mellom beina og stirret ned på ryggen hans. Det var ikke lett å konsentrere seg når hesten gikk, og jeg selvsagt holdt på å le meg ihjel oppå der, men på et eller annet vis klarte jeg å skli ned på ryggen hans og rulle bakover rumpa og ned på bakken. YAY! Lena og Maria var der og, og Maria tok bilder. Etter å ha sett bildene gikk vi alle tre med ekstrem latterkrampe i ti minutter. Herregud, det så helt DUST UT.
Om du vil gjøre det samme: HUSK HJELM OG GJØR DET I EN RIDEHALL, MED EN HEST DU STOLER PÅ. ET STED DER HESTEN IKKE GRESSER, GJERNE ETTER EN RIDEØKT DA HESTEN IKKE HAR SUPERMYE ENERGI IGJEN.
Okei? Hater å gå foran med et dårlig eksempel, og bør vel egentlig ikke legge ut slike bilder, uten hjelm og gud vet hva, men herregud, det er jo ekstremt komsik. Utrolig mislykka forsøk på å komme seg opp da for å si det mildt. Men Batman er som sagt vant til det, og han er utrolig kald i hodet. Jaja, nå har jeg vel sagt nok til å slippe masse kommentarer på hvor dum jeg er, se og le! XD
Slik ble det i begynnelsen, han løfter litt, får masse ros, og så senker han hodet igjen.
Og det var sånn vi holdt på litt helt i starten.
Haha, jeg ler og roser masse samtidig! XD
Hihi, her står vi og prater før galskapen begynner.
Altså, jeg kan ikke få sagt det nok, men visse har en tendens til å komme med dyremishandler-påstander og liknende. Dette er opprinnelig et påstigningstriks jeg lærte i en hestebok for noen år siden, og hesten tar ingen skade av det. Greia er at jeg skal skli ned på halsen, men når han bestemte seg for å flytte på seg, kom jeg ikke så langt, haha. Men man skal skli nedover nakken, og ned på ryggen. Utrolig smart måte å komme seg opp på! Men ja.
Flink gutt!
Hahah, nå skal jeg liksom krype framover, men neeeida.
Vi tusler litt vi, og jeg klamrer meg fast!
HAHAHAHA, med ører mellom beina liksom XD
Best for deg at du ler nå.
Hahaha, herreguud. Her begynner jeg å gi ham beskjed om å bremse muntlig.
Har du noensinne sett noe så DUST? XD
FLINK GUTT! Der stopper vi vett! *rose masse*
Jeg på hesteryggen, eh, hestehalsen, sitter fremdeles med total latterkrampe, og Lena og Maria holder på å le seg ihjel.
Her begynner jeg å krype nedover, og så ruller jeg ned og roser masse. Joda, sånn kan det jo også gå XD
Til tross galskapen i vår hverdag, er vi fremdeles bestevenner. ^^
56 comments
HAHAHAHAAHAHAHHAHAHHA OMG! der var dagen min redda ved å se rompa til en dinglende matilde og en fornøyd batman som passer på å _gå samtidig xD Du er merkelig – men det gir gode blogger da! og masse moro når vi er sammen xDD
OMG!! HAHAHAHAHAH !!! XD Jeg hakke ledd så mye før!! Herregyd! geniiialt!! XDD Det der! HAHAH XD omg.. xD DET DER MÅ JEG PRØVE MED WIBORA!! XD HAHAH XD Du er så genial Matilde!! XD
HAHAHHAHA! jeg døøøøøør :L:L:L
HAHAHAHHAHAHAHAHAHAH
HAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAH
HAHAHH.
batman og matilde superteam! x)
hahaha:P syke syke menneske;D
HAHA X'DD *latterkrampe* det der såg litt komisk ut X'DDD
HAHAHA! Jeg er sannelig ikke sikker på om jeg skal le eller gråte nå… Gudameg, så komisk! Nei altså, tror ingen har grunn til å kalle deg dyremishandler, for du er ikke tung og Batman tåler det fint. Han ser ut til å ha nok muskler og styrke i nakken til det. Så om noen mener annet er det synd på dem. Uansett, jeg kommer garantert til å gå inn på denne bloggen daglig, bare for å komme i godt humør. :-3 Gale Matilde!
haha dere to ass xD
Haha, så genialt! xD Og Batman som bare står der og ser fin ut ^^,
Det der skulle også vært filmet! Haha!
Batman hadde nok aldri løftet hode og tuslet avgårde om han ikke hadde klart deg ;-) Så nåde de som vil kalle deg dyremishandler for dette. Da vet dem ikke hva dyremishandling er :-)
HAHAHAHAHAHAHAHAHA
HAHAHA
HAHAHAHA HAHA HAHAHAHAHAHAHAHA
HA
HAHAHAHAHAHAHAHA HAHA
HAHA HAHAHA HAHAHAHA xD
Herreguud! Trodde jeg kom til å døø av latter x'D Har aldri sett noe så teit i hele mitt liv xD Genialt xD Og genialt at Maria fikk foreviget det hele x'P Kul måte å komme på da ;D
Kjempelett og se på de ur-latterlige bildene og samtidig prøve og ikke le så høyt at man vekker resten av huset… Joa. x'D Latteren bare braste ut når det kom til rumpa-opp-i-været-på-stor-svart-hest bildene x] haha, takk for latteren! den trengte jeg virkelig :']
Ser ut som Batman sleper på et lik. :c
…Skulle likt å se det i bevegelse. :3
Hahaha xD lættis :P
Awee! Så utrolig søte dere er! Det der så jo kjempegøy ut : D
Kjempebra sits! Nyydelig ridd! ;D
Hehe, måtte bare xD Så virkelig morro ut! Batman så litt oppgitt ut på slutten der tror jeg.. :P
Har faktisk tenkt på å prøve dette på fjordingen min også, etter at pappa fortalte en gang om en eller annen fyr han kjente da han var guttungen gjorde sånn :P
FIKK LATTERKRAMPE xD! Utrolig komisk!!!
Åh, hahahhah :D Det så utrolig gøy ut!
Omg xD
Taha, Matilde og Bat slaar til igjen!
HAHAH! Utrolig morsomt! Kjempe fine bilder! Alltid morsom blogg > )
OMG! x'D så genialt x'D akuratt nå ligger jeg på gulvet i full latterkrampe x'''DDD
LattiZZZZ!! HAHAH. Jeg tror aldri jeg har sett noe så morsomt! :'''''D
Herregud, jeg tror jeg dævver xD
Du er gal du Matilde! :D Lurer på hva Batman tenker på der!?! HAHA xD
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHA!! Gud! Lættis totalt! Omg! Det der vil jeg også prøve! Haha. Totalt Genialt. Lol!
Herregud XD Har sett den metoden før, og har tenkt på å prøve den!
HAHAHAHAHAHAH xD Jeg døør xD
ÅHERREGUD MATILDE DU ANER IKKE HVOR MYE JEG LER NÅ
HAHA! SÅ UTROLIG GENIALT!
hahaxD de så veldig smart ut (Y) :D
Fantastisk! Det eneste som manglet der var at du rettet opp ryggen akkurat som du sitter til vanlig. Forventer å se deg slik på ridetur eller på et stevne fremover :-)) Hahaha!
Som Mathilde sier er ikke dette skadelig for hesten. Isåfall har de like stor skade av at vi tråkket i stigbøylen gang på gang, for ryggen dems.
Jeg og mamma sitter å ler oss i hjæl! Herregud så smart! <33
HaHA Har ikke så mye å si..
MEN det var den morsomste bloggen jeg har lest! : D HAHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAH
Haaa… HAHAHAH! xD … ^^ Sånn går det når man heter Matilde Brandt..? : P
HESTEMISSHANDLER !!!!
neida, hysteerisk morsomme bilder xD HAHAHAHA, evig genialt. Gjorde nesten det samme i fjor sommer, bare at det endte med galopp. Hahahah xD UTROLIG GENIALE BILDER :D
Oh. Jeg ler såå høyt! :D Og jeg ler ikke ofte av bilder om jeg ikke er i et spesielt humør skal jeg si deg. FY FAEN, SÅ MORSOMT! :D Det så sååå gøy ut også. Synd at jeg har en shettis. Det hadde nok ikke godt så bra med det trikset der. Vi holder oss til å hoppe bukk på, vi. ^^ Men bra jobba Matilde! Man ser at han stoler på deg, og du stoler på han. *som gjør meg glad* Joa . eh. Fantastisk, anyways. :3
HAHA! XD Din gale unge! :D men nei, det er tvert imot dyremisshandling! det er et stort dyr på 600 kg du herjer med! :D
Men ja, drit morsomt! :D
Haha, du ass xD ler meg ihjel ! :-o
Haha xD
Kjempe kult må bare prøves en gang. Morsomt at Batman akkurat da finner ut at han skal bevege seg litt da.
Det så jo over hodet ikke trygt ut :s
Men det så domt ut som F! xD
hahahaah, genialt:D
HAHAHAHAHAAHHAHA! x'''D Omg. Jeg ler meg ihjel!
HAHAHAHAHAHA xD
Hahahahahahahhahahaaaa!!! xDDD Genialt :p Matilde + Batman kan umulig gå galt :D
Batman kommer til å få mange spesielle opplevelser med deg på "ryggen" har jeg følelsen av :P
Hahhaha x') Det hadde jeg likt å prøvd! x'D
HAHHAHAA, HERREGUD
hahahha :'D
Det der er ikke dyreplageri ! :)
det er jo bare bra med øvelser for hesten :)!..
Dere er et kjempe team ! :D
digger å se på dere på videoer og bilder !:)
du burde starte feil og stil, du kommer til å få 100 stilpoeng xD neida, men genialt uansett !
Hahhaa, en smule sein kommentar, muligens? Men det der redda dagen. GENIALT, jeg sitter her å ler så jeg griner helt for meg selv, mutters alene i et mørkt rom. Jarra. Det var helt klart dagens ;)
Hohoho. :'> innleggene dine er geniale Matilde x) elsker kommunikasjonen mellom deg og Batman, skulle ønske mamma's sure lille merr var like tålmodig x)
herreguud stakkar
SVAR: Ja, han døde en laaang og smertefull død like etter at bildet ble tatt!
Hahaha si ifra hvis du trenger å ha behandling på Batman etter deres rare påfunn. ;-) Kanskje det er slik jeg bør ri inn Frost, hmmm, tenke tenke… :-P
Haha! Genialt! Takk for dagens latterkrampe og for noen blinkskudd!! :D
Takk for dagens latter!! Søtherligmorsomt :))